orumcek_agi_teknigi
Örümcek ağı tekniği, daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde çok yoğun hazırlık ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha uygun fiyata daha güvenli sonuçlar alınır ve bu sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

Ameliyata ihtiyacı ortadan kaldıran bu iple yüz germe işlemi (Örümcek ağı tekniği), son dönemde basın tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Popülerliği arttıkça uygulayan sayısı artan bu işlemin ancak, işinin ehli kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz. Örümcek ağı iple yüz germe tekniği, çok kısa bir iyileşme sürecine sahip ve bazı doktorlar bu yüzden bu işlemi öğle-arası-lifti veya hafta sonu lifti olarak adlandırmakta, çünkü yalnızca 30 dakika içinde işlem tamamlanabiliyor.

ÖRÜMCEK AĞI TEKNİĞİ
TEK SEANSTA !

Ameliyatsız, Ağrısız ve sancısız

Tıbbı Cilt Germe Yöntemi (Örümcek Ağı)
Daha genç ve güzel görünmek, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler için harika bir fırsattır! Sancısız bir yöntem olduğu için FTC terapisi alan kişiler uygulamanın yapıldığı gün sosyal hayatlarına devam ederler. FTC terapisi, 30 dakikalık uygulama ile hemen başlayan ve iki yıla kadar devam eden etkili bir sonuç sonar.
Kolayca uygulanan bu özel yöntem; “ sarkma ve kırışıklığı “ gidererek cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Böylece cilt “elastikiyet ve dolgunluk “ gibi gençlik belirtilerine yeniden kavuşur. Yüz hatları istendiği gibi “ belirginleşir. Üstelik tek seansta; kesmeden, dikmeden ve cildi zorlamadan. Ameliyatsız, ağrısız ve sancısız.

FTC Terapisinin İlginç Hikayesi;
FTC terapisi, doğu ve batı tıbbından ilham alınarak geliştirilmiştir.
Özetle; doğu tıbbının yüzlerce yıllık başarılı tecrübesi ile batı tıbbının geleneksel cilt kaldırma felsefesinin birleştirilmiş halidir.
Doğu ve Batı Tıbbının Estetikle Harmonisi: 2’ si 1 arada;
İkisi de birbirinden etkili bu iki yöntem, ileri tıp inovasyonuyla bir araya getirilmiştir. FTC terapisi; bu iki başarılı tedavi felsefesini “BİR ARADA; AYNI ANDA ve TEK UYGULAMADA” sunmaktadır.
Güvenli FTC terapisiyle cilt, kendini doğal yollarla tamir eder.
Günümüzde FTC terapisi tüm dünyada; yüz, boyun ve vücutta sıklıkla uygulanan, son derece güvenli bir yöntemdir. Bu yöntem; ilerleyen yaşlarda ciltteki miktarları kendiliğinden azalan, cilde “ elastikiyet ve dolgunluk “ sağlayan maddelerin yeniden üretilmesi için cildi uyarır. Ciltte gerçekleşen bu uyarımla birlikte, cilde elastikiyet ve dolgunluk veren maddelerin üretimi sağlanır. Bu üretim yaklaşık olarak 6 ay boyunca devam eder. Böylece sarkık ve kırışık görünen cilt, uygulamanın yapıldığı andan itibaren daha genç görünmeye başlar. Çünkü cilt elastikiyeti ve dolgunluğu sağlanarak, sarkma ve kırışıklık giderilirken bunun için gereken tüm yenileme aşamalarını doğal yollarla yapar. Yani cilt kendini doğal yollarla tamir eder.

30 Dakikalık Tek Seans İle 2 Yıl Süreli Başarılı Sonuç;
FTC terapisinin uygulaması yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Uygulama süresi bu kadar kısa olduğu halde etkisi 2 yıla kadar devam edebilir. FTC terapisi, hem hatların yeniden belirginleştirilmesine hem de kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan çok yönlü bir uygulamadır. Tüm bu etkileri cildin doğal mekanizmasını harekete geçirerek gerçekleştiren, kısa sürede uygulanan ve yaklaşık 2 yıl süreyle kalıcılık gösteren en güvenli tıbbi uygulamalardan biridir.

FTC Terapisi Bana Uygun mu?
FTC uygulamasında yaş sınırlaması yoktur. Her yaş ve her cilt tipinde güvenle kullanılabilir. Ciltte oluşan probleme göre tedavi şekillendirilir. Cildin ve yumuşak dokularının sarkma derecesi ve terapiye uygunluğu önemlidir. FTC terapisi almanız konusunda en doğru kararı doktorunuz verecektir.

FTC Terapisi Sonrasında Nasıl Görünürüm?
FTC terapisi cildinde hafif sarkıklığı olan ve yorgun ifadeli yüzlerde, dinlenmiş ve adeta tatilden dönmüş bir ifade yaratır. Çevreden gelen tepkiler “sende bir değişiklik var, iyi görünüyorsun” şeklindedir. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi gerilmiş, gergin bir çehre yaratmaz.

FTC Terapisi Sonrasında Bir Süre Gizlenmeli miyim?
Hayır, FTC Terapisi bir cilt germe ameliyatı DEĞİLDİR. Dolayısıyla FTC terapisi sonrası şişlikler, morluklar, acı vs. görülmez. Böylece FTC Terapisi alan kişiler, bir süre ortadan kaybolmak durumunda kalmazlar. FTC Terapisi aldıkları gün normal yaşantılarına devam ederler.

FTC Terapisi Aldığım Başkaları Tarafından Anlaşılır mı?
FTC Terapisi, bugüne kadar geliştirilmiş en konforlu ve ne güvenli cilt germe uygulamalarından biridir. FTC terapisi yaptırdığınızı bilmeyen kişiler herhangi bir kesik, dikiş, morluk ya da şişkinlik göremeyecekleri için herhangi bir estetik müdahale yaptırdığınızı anlamayacaklardır. Sizi tanıyan ve yapılan işlemden haberi olmayanlar, öncelikle sizi süzecektir. Yüzünüzde bir değişiklik olduğunu fark edecek ancak herhangi bir iz,şişlik vs. görmediği için buna bir anlam veremeyecektir. Çünkü FTC Terapisi sonrası görünüm TAMAMEN DOĞALDIR. Başkaları sizi sadece FTC aldığınız günden önceki görünümünüze göre daha genç ve daha güzel görecektir.